Urządzenia elektroniczne są na ogół bardzo wrażliwe, dlatego odpowiednie przygotowanie do transportu będzie kluczowe dla ich późniejszego działania. Właściwe zabezpieczenie na czas wysyłki pomoże nie tylko w uzyskaniu odszkodowania w razie ewentualnego uszkodzenia sprzętu, ale także zaoszczędzi wysyłającemu niepotrzebnych nerwów.

Paczka w transporcie narażona może być na uderzenia i wstrząsy, które niekoniecznie przysłużą się elektronice, dlatego warto zadbać, by na opakowaniu znalazło się stosowne oznaczenie dotyczące wrażliwej zawartości. Na prośbę klienta rzucającą się w oczy naklejkę może na paczce umieścić nasz kurier. Jeżeli urządzenie będzie stabilnie i ciasno ułożone w opakowaniu i nie będzie się w nim przemieszczać, ryzyko uszkodzenia znacząco zmaleje. Do tego celu dobrze jest wykorzystać fabryczne kartony, ponieważ większość z nich posiada już odpowiednie profile i styropianowe wypełnienia. W przypadku braku oryginalnego opakowania można wykorzystać inne pudełko, a do zabezpieczenia wykorzystać materiały takie jak folię bąbelkową, piankę w arkuszach lub dedykowane tej czynności wypełniacze.

Warto pamiętać również, aby upewnić się zapakowane urządzenie zostało wyłączone i nie ma możliwości, by w transporcie uruchomiło się przez przypadek. Dobra praktyką jest wyjmowanie baterii oraz odłączanie zasilaczy i pakowanie ich osobno. Wszystkim, którzy obawiają się, czy będą w stanie właściwie przygotować sprzęt do wysyłki, oferujemy możliwość zapakowania go przez nas.